BLOG

POBIERZ PRESSPACK


WYSŁUCHAJ MUZYKI


KUP PŁYTĘ
KONCERTY


09/21/15:    Kraków / Małopolski Ogród Sztuki
09/18/15:    Wieluń / Wieluński Dom Kultury
09/17/15:    Warszawa / Muzeum Katyńskie
09/23/15:    Poznań / CK Zamek
09/24/15:    Bydgoszcz / Miejskie Centrum Kultury
09/29/15:    Gdynia / Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
09/30/15:    Chorzów / MDK Batory

Koncerty projektu 39/89 przybiorą formę spektaklu dźwiękowego, który wykonywany będzie na żywo w oktecie. Elektronika genero- wana przez L.U.C i skreczowane przez Dawida Szczęsnego wypowiedzi historyczne wybrzmie- wać będą do muzyki wykonywanej przez spory skład wrocławskich instrumentalistów.

Łukasz Rostkowski L.U.C - elektronika
DJ ELEMENT - skrecze
Bartosz Niebielecki - bębny
Maciej Mazurek - gitary
Jakub Olejnik - kontrabas
Adam Lepka - instrumenty perkusyjne, trąbka, lira korbowa
Bożena Rodzen-Jarosz - wiolonczela
Olga Kwiatek - skrzypce
Kamila Bigus - skrzypce i wokalizy


KONTAKT


MEDIA

Marek Całka
marek@toffa.pl
512 362 180KONCERTY I WIDOWISKA

Joanna Fostiak
asia@toffa.plPRODUKCJA FILMU

Marcin Kobylecki - Platige Image
mk@platige.com
0665 002 049EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI

Monika Bogdanowicz
m.bogdanowicz@ecs.gda.pl
0510 091 545


PARTNERZY

ECS - Europejskie Centrum Solidarności
Instytut Pamięci Narodowej
Polskie Radio - Trójka
Polskie Radio
Platige Image
Highlite PR
antyforma.com

39/89 w Warszawie

1 Sierpnia 2013

Już 13 sierpnia L.U.C pokaże widowisko 39/89 Zrozumieć Polskę w Warszawie na Placu Zamkowym. Wstęp na imprezę jest wolny, tak więc zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego niesamowitego projektu! 

Występ L.U.C rozpoczyna się o godzinie 19.30

Zapraszamy!


Komentarze (0)


Film 39/89 - nowe informacje.

26 Marca 2013

Development filmu fabularnego 39/89 wykazał, że aby zrealizować ten obraz na odpowiednim poziomie potrzebny byłby budżet znacznie przekraczający możliwości pozyskania środków na debiut. Nie udało się także znaleźć odpowiedniego scenarzysty. Przekwalifikowaliśmy więc projekt na 5 minutową animację artystyczno-edukacyjną, o której więcej napiszemy wkrótce. Dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej rozpoczęliśmy pierwszy etap prac nad tą animacją. Oto kolejna ilustracja koncepcyjna Marcina Karolewskiego.

DUŻA ILUSTRACJA

Czytaj więcej.

Komentarze (1)


GRAMY W ŚWIDNICY

6 Listopada 2012

11.11.2012 gramy w Świdnicy.

Więcej info na stronie wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/449343091wym-1352208931907771071/.

Bilety w fajnej cenie 20 PLN ;)

Zapraszamy!


Komentarze (0)


WAR|SAW JUŻ W SPRZEDAŻY

24 Maja 2011

Długo zastanawiałem się, jak podjąć ten wielokrotnie już poruszany, acz wciąż delikatny i kontrowersyjny wątek. Było to trudne także z powodu wyczuwalnej ostatnio nagonki na projekty historyczne i w ogóle negatywnej politycznej energii wokół traumatyzowanej przeszłości. Nie chcę jednak rezygnować z pasji, edukacji i przygody, jakimi są dla mnie połączenia historii i sztuki ze względu na przeminięcie mody i sporadyczne malkontenctwo. Kolejnym projektem z cyklu "Zrozumieć Polskę" chcę spróbować po swojemu opowiedzieć Wam o superbohaterach z 1944r. i na przekór historycznym żalom przypomnieć o ich niezłomnym optymizmie i poczuciu humoru nawet w beznadziejnych sytuacjach. Dedykowane niezłomnym optymistom. Ł.R

O PŁYCIE
 WAR|SAW stawia na autentyczność, dlatego na płycie usłyszymy oryginalne narracje ludzi, którzy przeżyli Powstanie. Skomponowana przez Rostkowskiego muzyka jest nastrojowym tłem dla ich wypowiedzi. Subiektywne relacje uczestników wydarzeń z 1944 roku, bez jakiejkolwiek ingerencji w zapis ich wspomnień, odsłaniają nieznaną powszechnie kartę historii Powstania. Kartę, w której humor przeplata się z niewyobrażalnym piekłem. Nowoczesna muzyka i archiwalne nagrania tworzą niezwykle poruszające a za razem kreujące wymowne surrealistyczne obrazki słuchowisko – żywą i zdystansowaną opowieść o historii Warszawy i warszawiaków sprzed 67 lat.

SKŁAD: Łukasz Rostkowski - koncept, kompozycja, produkcja; Jacek Berg - Akordeon; Adam Lepka - Trąbki; Dawid Korbaczyński - Gitary; Jakub Olejnik- Kontrabas


Komentarze (4)


WARSAW WAR|SAW

9 Maja 2011
19 maja tym razem, na przekór i w oderwaniu od jakiejkolwiek rocznicy ukaże się drugi album z cyklu Zrozumieć Polskę. Będzie to słuchowisko zrealizowane przez Rostkowskiego we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Przedstawi ono kontrowersyjny zryw od zupełnie dotąd nieznanej - humorystyczno-groteskowej strony. Już wkrótce więcej szczegółów.

Komentarze (9)