BLOG

POBIERZ PRESSPACK


WYSŁUCHAJ MUZYKI


KUP PŁYTĘ
KONCERTY


09/21/15:    Kraków / Małopolski Ogród Sztuki
09/18/15:    Wieluń / Wieluński Dom Kultury
09/17/15:    Warszawa / Muzeum Katyńskie
09/23/15:    Poznań / CK Zamek
09/24/15:    Bydgoszcz / Miejskie Centrum Kultury
09/29/15:    Gdynia / Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
09/30/15:    Chorzów / MDK Batory

Koncerty projektu 39/89 przybiorą formę spektaklu dźwiękowego, który wykonywany będzie na żywo w oktecie. Elektronika genero- wana przez L.U.C i skreczowane przez Dawida Szczęsnego wypowiedzi historyczne wybrzmie- wać będą do muzyki wykonywanej przez spory skład wrocławskich instrumentalistów.

Łukasz Rostkowski L.U.C - elektronika
DJ ELEMENT - skrecze
Bartosz Niebielecki - bębny
Maciej Mazurek - gitary
Jakub Olejnik - kontrabas
Adam Lepka - instrumenty perkusyjne, trąbka, lira korbowa
Bożena Rodzen-Jarosz - wiolonczela
Olga Kwiatek - skrzypce
Kamila Bigus - skrzypce i wokalizy


KONTAKT


MEDIA

Marek Całka
marek@toffa.pl
512 362 180KONCERTY I WIDOWISKA

Joanna Fostiak
asia@toffa.plPRODUKCJA FILMU

Marcin Kobylecki - Platige Image
mk@platige.com
0665 002 049EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI

Monika Bogdanowicz
m.bogdanowicz@ecs.gda.pl
0510 091 545


PARTNERZY

ECS - Europejskie Centrum Solidarności
Instytut Pamięci Narodowej
Polskie Radio - Trójka
Polskie Radio
Platige Image
Highlite PR
antyforma.com

„Kurier z Warszawy"

16 Lutego 2016

Wydarzenia upamiętniające postać Jana Nowa-Jeziorańskiego już za nami. Dwudniowy program pod nazwą „Na Falach Wolności” obfitował w pokazy filmowe, spotkania, oraz spacery tematyczne po wystawie. Finałem drugiego dnia wydarzeń na terenie Muzeum Emigracji w Gdyni był multimedialny spektakl sceniczny Łukasza L.U.C Rostkowskiego, w ramach cyklu „Zrozumieć Polskę”.

Projekt łączący muzykę, nagrania archiwalne głosu Jana Nowaka-Jeziorańskiego i komiks. Autorem ilustracji do komiksu jest Bartłomiej Stefanowicz, który podjął się również oprawy graficznej „Na falach wolności". Historię pracowników Radia Wolna Europa i najbliższych współpracowników Jana Nowaka-Jeziorańskiego przybliżył redaktor Lechosław Gawlikowski, zastępca Dyrektora Rozgłośni Polskiej RWE w latach 1988-1994.

Wkrótce planowane są kolejne odsłony tego komikso-koncertu. Równolegle trwają pracę nad nowym projektem „Zrozumieć Polskę”, którego premiera planowana jest na wrzesień 2016.


Komentarze (0)


Ibidem '40

15 Września 2015

 Otwarcie Nowego Muzeum Katyńskiego

Z okazji otwarcia nowej siedziby Muzeum Katyńskiego na Warszawskiej Cytadeli Narodowe Centrum Kultury oraz Muzeum Katyńskie zapraszają na koncert multimedialny „IBIDEM ’40”.

Widowisko przygotowane przez Łukasza L.U.C – a  Rostkowskiego i studio Tomasza Bagińskiego -  Platige Image, w ramach kampanii społeczno – edukacyjnej „Pamiętam. Katyń 1940” przypomina o tegorocznej, 75. rocznicy zbrodni katyńskiej.  Koncert odbędzie się 17 września o godz. 20.00.  Bezpłatne zaproszenia na koncert można odbierać w siedzibie Narodowego Centrum Kultury (ul. Płocka 13), w kasach Muzeum Wojska Polskiego oraz w przy wejściu do Cytadeli Warszawskiej (ul. Jana Jeziorańskiego 1) na 2 godziny przed koncertem. Ilość miejsc ograniczona.   

L.U.C, opierając się na koncepcie swojego albumu  ”39/89 Zrozumieć Polskę”, będącego podróżą przez półwiecze polskiej historii – lata 1939-1989, zatrzymał się na wydarzeniach lat czterdziestych. W trakcie koncertu elektronika generowana przez artystę oraz fragmenty archiwalnych wypowiedzi radiowych, zabrzmi w towarzystwie instrumentalnego zespołu kameralnego, w tym: skrzypiec, wiolonczeli, altówki, trąbki, perkusji, gitary elektrycznej i kontrabasu. Koncert  zostanie wzbogacony animacją przygotowaną przez studio Platige Image.

Kolejne koncerty w ramach trasy IBIDEM’40 „odbędą się” w następujących miastach.

18.09 – Wieluń – Wieluński Dom Kultury

21.09 – Kraków – Małopolski Ogród Sztuki

23.09 - Poznań - Centrum Kultury Zamek

24.09 - Bydgoszcz - Miejskie Centrum Kultury

29.09 - Gdynia - Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

30.09 - Chorzów - MDK Batory

Twórcy:

Muzyka: Łukasz L.U.C Rostkowski

Scenariusz: Łukasz L.U.C Rostkowski, Konrad Smuga, Marcin Kobylecki

Reżyseria animacji: Michał Dziekan – Platige Image

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny lub po uzyskaniu bezpłatnych zaproszeń. Zapraszamy !    


Komentarze (0)


Nowe wydawnictwo

25 Stycznia 2015
W kwietniu 2015 roku ukaże się prawdopodobnie wydawnictwo IBIDEM 1940. Widowisko okraszone wizualizacjami PLATIGE IMAGE i psychodelicznym requiem muzycznym Łukasza Rostkowskiego opowiada o mordach polskiej inteligencji na wschodzie podczas II wojny światowej. Patronem projektu jest Narodowe Centrum Kultury. Spektakl zarejestrowano w 2010 roku jednak ze względu na wydarzenia smoleńskie i chęć uchronienia cyklu Zrozumieć Polskę przed politycznymi rozgrywkami wydawnictwo zostało wstrzymane na kilka lat.

Komentarze (0)


Pokaz w Muzeum Powstania Warszawskiego

22 Stycznia 2015

Mimo wielu działań Łukasza cykl Zrozumieć Polskę ma się całkiem nieźle. W ramach projektu skomponowana została ostatnio muzyka do komiksu Kurier z Warszawy o Janie Nowaku Jeziorańskim. Specjalny pokaz odbył się 19 stycznia 2015r. w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nowy epizod ZP opowiada o przygodach, determinacji, lobbingu i skrajnym poświęceniu Jana Nowaka Jeziorańskiego dla sprawy polskiej.
Rostkowski znany z zamiłowania do łączenia muzyki współczesnej z obrazem udźwiękowił i ożywił wizualnie komiks Mateusza Palki, Mariusza Urbanka z ilustracjami Bartka Stefanowicza. Do skomponowanej muzyki wplótł także fragmenty archiwalnych nagrań głosu Jeziorańskiego z Radia Wolna Europa. Całość ukazuje niezwykłą energię legendarnego emisariusza i niepojętą ilość akcji, działań i różnorodnych wątków w jakie angażował się Jan Nowak w walce o wolną Polskę.
Patronami projektu są Muzeum Powstania Warszawskiego i Ossolineum. 

Wkrótce więcej informacji na temat dalszych losów projektu.


Komentarze (0)


Nowe wieści o projekcie Zrozumieć Polskę!

18 Listopada 2014

Uwaga!

Już niedługo udostępnimy garść nowych informacji odnośnie projektu 39/89 Zrozumieć Polskę. Obserwujcie bacznie profil FB L.U.C jak i bloga projektu!


Komentarze (0)